Netcad netu33.dll Hatası ve Çözümü

Netcad programının başlangıcında zaman zaman çıkan ve baş ağrıtıcı olan netu33.dll hatası ve çözümünü anlatacağız.

Netcad netu33.dll Hatası ve Çözümü
Netu33.dll Hatası ve Çözümü

Merhabalar, yakından ve uzaktan netcad programını kullanan kişilerin zaman zaman karşısına çıkan ve oldukça can sıkıcı olan Netu33.dll hatasını ve çözümünü göstereceğiz.

Öncelikle Netu33.dll hatası netcad programını açtığınızda netcad yüklendiği sırada ekrana gelen ve Programın çalışması için gerekli olan Netu33.dll dosyasını bulamadığını gösteren  bir hatadır. Bir çok kişi bu hataya rastladığında direk olarak netcad programını kaldırır ve yeniden kurmayı dener ancak bu çözüm olmaz ve her defasında özellikle bilgisayarı kapatıp her açtığınızda yine bu hata ekrana gelir. Bu hatanın çözümü ise oldukça basittir. 

Hatanın Giderilmesi

Öncelikle bu hatanın giderilebilmesi için Hangi Netcad sürümünü kullanıyorsanız (Örn: 5.1, 5.2, Netcad 6 veya Netcad7) kullandığınız sürümün anamodul kurulum dosyasına ihtiyacınız vardır.

  1. İlk olarak Netcad programı açık ise kapatıyoruz.
  2. Anamodül Kurulum dosyasını açtığınızda dosyaların içerisinde Data1.Cab isminde bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı ters tıklayıp Winrar ile Aç seçeneğini tıklıyoruz. Winrar ile açılan dosyanın içerisinden netu33.dll dosyasını buluyoruz. 
  3. Daha sonra yeni bir pencere açıp, Bilgisayarım > Yereldisk C (Windows) > Netcad Klasörünü açıyoruz.
  4. Data.cab dosyasının içerisinde bulduğunuz netu33.dll dosyasını alıp her hangi bir şekilde başka bir yere kopyalamadan direkt Netcad Klasörünün içerisine atıp var olan dosya ile değiştiriyoruz. (Karşınıza çıkan uyarı penceresinde değiştir seçeneğini tıklayın)
  5. Sorununuz çözülmüştür Netcad Programını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Not: Tek tek deneme imkanı olmadı fakat Bu ve buna benzer sorunları da aynı yöntemle çözmeyi deneyebilirsiniz.